Kubilay Penbeklioğlu Şeyma’nın babası olarak diziye katılacak

Fox TV’de izleyicilerle buluşan ve yaz sezonunun en iddialı dizisi olan Kiraz Mevsimi’ne yeni bir oyuncu katılıyor. Dizide Öykü’nün yakın arkadaşı olan, ancak kendi çıkarları için kötülük yapmaktan geri durmayan Şeyma karakterinin babasından sıkça bahsediliyor ancak ekrana gelmiyordu. İlerleyen bölümlerde ise Şeyma’nın babasını da göreceğiz. Bu rolü üstlenecek kişi ise Kubilay Penbeklioğlu oldu.

Şeyma’nın annesinden çok farklı bir karaktere sahip olduğu anlaşılan babasını ve dizinin gidişatını nasıl etkileyeceğini biz de merakla bekliyoruz. Her hafta sevenlerini ekran başına kilitleyen ve istikrarlı bir şekilde izlenme oranlarını arttıran Kiraz Mevsimi bildiğiniz gibi kış sezonunda da devam edecek.

Diziye yeni katılacak olan ve Şeyma’nın babası Orhan rolünde izleyeceğimiz Kubilay Penbeklioğlu Ankara’da dünyaya gelmiş ve eğitimini burada tamamlamıştır. Oyunculuk eğitimi de alan Penbeklioğlu çeşitli tiyatro oyunlarında görev yapmıştır. Eşinin mesleği nedeniyle İstanbul’a yerleşen oyuncu İstanbul Şehir Tiyatrosu’na katılmış ve halen buradaki görevine devam etmektedir.

Kubilay Penbeklioğlu Romantik Komedi, Kolpaçino Bomba ve Kirpi gibi sinema filmlerinde, Galip Derviş, Alemin Kıralı, Akasya Durağı, Annem, Geniş Aile başta olmak üzere pekçok dizide yer almış, yerli dizi severlerin yakından tanıdığı bir isimdir.

1 Yanıt

  1. Öykü Ace dedi ki:

    Şeyma çooooooook ama çoooooooooooook güzel