Kiraz Mevsimi Dizisi

Fox ekranlarında izleyicilerle buluşan ve kısa sürede özellikle gençler arasında fenomen olacağına dair önemli sinyaller veren Kiraz Mevsimi dizisi ulaştığı yüksek izlenme oranlarıyla da göz dolduruyor. Başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen ciddi bir hayran kitlesine ulaşan dizinin başrollerinde Özge Gürel, Serkan Çayıroğlu, Dağhan Külegeç ve Nilperi Şahinkaya gibi genç oyuncular yer alıyor.

Süreç Film tarafından Fox TV için hazırlanan ve sıcak bir aşk hikayesini ekranlara taşıyacak olan Kiraz Mevsimi dizisi Romantik Komedi adlı sinema filminin senaristi Aslı Zengin tarafından kaleme alındı. Kavak Yelleri ve Güneşi Beklerken gibi dizilerden tanıdığımız Gökhan Horzum’un danışmanı olduğu senaryo grubunda ayrıca Aksel Bonfil ve Hakan Bonomo yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Filiz Gülmez Pakman’ı görüyoruz.

kiraz-mevsimi-fox

Özellikle genç kuşağın hemen sahiplendiği Kiraz Mevsimi dizisi hangi kanalda, hangi gün ve saat kaçta başlıyor sorularının da cevaplarını verelim. Fox TV’de izleyebileceğiniz dizi Cuma akşamları saat 21.00’de ekranlara geliyor.

Dizinin kısaca konusundan ve genel hikayesinden de bahsedelim. “Kiraz mevsimi aşkın zamanıdır” cümlesiyle başlayan dizi Öykü adında genç bir moda tasarımcısıyla tanıştırıyor bizi. Büyük bir modası olma hayalleri kuran asıl kızımız bir üniversite öğrencisidir ve ailesiyle birlikte küçük bir mahallede yaşamını sürdürmektedir. Öykü çocukluk yıllarından beri yakın bir arkadaşının abisi olan ve Dağhan Külegeç tarafından canlandırılan Mete karakterine aşıktır. Ancak Mete yine aynı mahalleden olan Şeyma ile birlikte olur ve Öykü aşkını kalbine gömerek hayatına devam etmek zorunda kalır.

Mete’nin ise Ayaz isminde bir iş ortağı ve yakın arkadaşı vardır. Öykü bazı rastlantılar sonucunda Serkan Çayoğlu’nun hayat verdiği Ayaz karakteri ile tanışır. Varlıklı bir aileden gelen Ayaz aynı zamanda oldukça çapkın ve ukala bir kişiliğe sahiptir. Yani Öykü ile tamamen birbirine zıt karakterler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hayat çeşitli tesadüflerle iki genci sık sık bir araya getirir. Gençlerin başlarda adeta bir oyunu andıran ilişkileri acaba aralarında bir aşkın doğmasına mı neden olacaktır?

Öykü, zor olsa da hiç unutamadığı çocukluk aşkı Mete’ye kavuşabilecek midir? Yoksa hayat genç kızı bambaşka bir yere sürükleyip, yeni bir aşka yelken açmasını mı sağlayacak? Aşk ve değişimin mevsiminde kahramanlarımızın neler yaşayacağını hep birlikte Kiraz Mevsimi’nde izleyeceğiz.

Kiraz Mevsimi hangi günlerde yayınlanıyor?
Pazartesi / FOX TV – 23:30 – Tekrar
Perşembe / FOX TV – 23:30 – Tekrar
Cuma / FOX TV – 19:30 – Yeni Bölüm
Cumartesi / FOX TV – 17:00 – Tekrar